Herní Ostrov » Deskové Hry » Dáma
8.2 / 10 - 5922

Dáma

Vy jste další Marion Tinsley nebo Don Lafferty? Pro ty, kteří nevědí: šachovnice se hraje osm na osm čtvercový deska s dvanácti kusy na každé straně. Kusy pohybují a zachytí diagonálně. Vaším úkolem je zachytit všechny kusy svého soupeře. Hodně štěstí!

Dáma je velmi stará hra, ale pořád zajímavá, zvláště když budete hrát jeden z titulů v naší kolekci. Naše flash hry na principu dámy jsou nejlepší. Některé vám umožní hrát proti počítači, jiné proti lidským hráčům. Pokud si myslíte, že máte na to stát se mistrem v dámě, rozmístěte figurky na šachovnici a předveďte, co ve vás je.

Dáma se hraje na jednoduché hrací ploše tvořené čtvercem o straně s osmi políčky. Každá strana začíná s 12 figurkami na po stranách hrací desky. Postupujete vpřed a vyřazujete figurky soupeře: vaším cílem je pokusit se odstranit všechny soupeřovy figurky. Jste-li šikovní, můžete provádět i vícenásobné skoky a vyřadit soupeři více figurek najednou. Ať už budete hrát proti počítači nebo proti lidem, s touto jednoduchou a nenásilnou deskovou hrou se pobavíte dobře. Dáma nemusí být pro každého, ale pro leckoho může představovat zdroj dobré zábavy. Jednoduchost hry má něco do sebe, ale i tak můžete koumat nad složitější taktikou, jež vám pomůže zvítězit.